Кадар

Администрација

Slavica Kostoska

Славица Костоска - директор -


Марија Настоска - секретар -

Економисти и правници

Voskra Aslimoska

Воскра Аслимоска - економист -

Vesna Karamitre

Весна Карамитре - економист -

Aleksandar Kiceec

Александар Кичеец - правник

Elka Naumoska

Елка Наумоска - економист -

Eleonora Kunoska

Елеонора Куноска - економист -

Careva Cvetanoska

Царева Цветаноска - економист -

Goran Poposki

Горан Попоски - економист -

Tatijana Noneska

Татијана Ноневска - економист -

Frose Golaboska

Фросе Голабоска - економист -

Roze Mitreska

Розе Митреска - правник -

Ружа Блажеска - економист -

Вилма Целеска - економист -

Милена Јакшовска - економист -

Даница Балоска - економист -

Наташа Трајкоска - економист -

Весна Маркоска - економист -

Медицинари

Ilinka Petrova Milosevska

Илинка Петрова Милошевска - Здравствена група предмети

Марија Тренева - Здравствена група предмети

Татјана Инструктор- виша медицинска сестра

Општо-образовен кадар

Doca Cvetkoska

Доца Цветкоска - Македонски јазик и литература и претседател на актив -

Marija Andreeva Poposka

Марија Андреева Попоска - Англиски јазик -

Saso Strezovski

Сашо Стрезовски - Математика - LinkedIn

Naum Askimoski

Наум Аслимоски - Историја -

Stojan Budzakoski

Стојан Буџакоски - Македонски јазик и литература -

Ekaterina Bojceska

Екатерина Бојческа - Биологија (од ОСУ Св. „Климент Охридски“)

Marija Serafimoska

Марија Серафимоска - Македонски јазик и литература -

Dijana Tolevska Gjeorgievka

Дијана Толевска Геогиевска - Англиски јазик -

Katerina Simjanoska

Катерина Симјаноска - Англиски јазик -

Marijan Radeski

Маријан Радески - Географија (од СОУТУ „Ванчо Питошески“)

Suzana Koceska

Сузана Коческа - Хемија (од СОУТУ „Ванчо Питошески“)

Цветанка Дамческа - Германски јазик и претседател на актив на странски јазици - LinkedIn

Стефан Каневчев - латински јазик (од ОСУ „Св. Климент Охридски“)

Љаљаковска Мери замена Маја Мијаиловиќ

Елизабета Баракова- Математика -

Жаклина Милеска - Информатика -

Цветкоска Весна - Биологија (од ОСУ „Св. Климент Охридски“)

Јанева Јасмина - Физика (од ОСУ „Св. Климент Охридски“)

Бобан Гаврилоски - информатика (од ОУ „Св. Климент Охридски“)

Билјана Мартиноска - Социологија и граѓанско образование -

Босилка Вељаноска - Социологија и граѓанско образование (од СОУТУ „Ванчо Питошески“)

Славица Тримчева - Психологија (од ОСУ „Св. Климент Охридски“)

Љупчо Аслимоски - Мизичка култура (од ОСУ „Св. Климент Охридски“)

Звонко Целески - Ликовна уметност (од ОУ „Братство и Единство“)

Влатко Димитров - Спорт и спортски активности -

Зоран Родиќ - Спорт и спортски активности -

Одржување

Riste Vraniskoski

Ристе Вранишкоски - хаус мајстор

Blagorodna Klimoska

Благородна Климоска - хигиеничарка

Biljana Taneska

Билјана Танеска - хигиеничарка

Ljubinka Skrceska

Љубинка Скрческа - хигиеничарка

Lence Ljuseska

Ленче Љушеска - хигиеничарка


Горе